Powered byAccuWeather.com

Pogoda dla Zubrzycy Górnej na 5 grudnia 2018

W środę 5 grudnia, w Zubrzycy Górnej będzie przeważnie słonecznie.

Będzie chłodniej. O siódmej termometry wskażą -2 stopnie Celsjusza przy temperaturze odczuwalnej o 2 stopnie niższej. Najwyższa temperatura 1 stopień spodziewana jest około godziny dwunastej. Temperatura zacznie spadać po południu i o 22:00 będzie wynosiła tylko -7 ºC.

Reklama

Zachmurzenie będzie umiarkowane - 48%.

Środa będzie dniem bez opadów.

Rano, przed południem i po południu prognozuje się słaby wiatr z północy o prędkości 8 km/h, w porywach osiągający nawet 14 km/h. Przez pozostałą część dnia powieje słaby wiatr zmienny o sile około 4 km/h.

Indeks promieniowania UV będzie niski, na poziomie 1 w 10-stopniowej skali.

Słońce wzejdzie o 7:21, a zajdzie o 15:42. Dzień potrwa 8 godzin i 21 minut i będzie dłuższy od najkrótszego dnia w roku o 13 minut.

Księżyc pojawi się na niebie o 4:52, a zajdzie o 15:02. Znajdzie się on w nowiu za dwa dni, jego widoczność w środę wyniesie 4%.

W środę około godziny 22:00 na wieczornym niebie będziemy mogli dostrzec zbliżenie Merkurego do Księżyca. Planeta zbliży się wtedy do Księżyca na odległość niespełna dwóch stopni kątowych. Obserwację utrudnić może nam fakt, że Księżyc zbliża się do nowiu. Jeśli zamierzamy obserwować to zjawisko na zewnątrz, to pamiętajmy o ciepłych ubraniach, ponieważ będzie zimno.