Powered byAccuWeather.com

Pogoda dla Zbąszynia na 30 czerwca 2019

W niedzielę 30 czerwca, w Zbąszyniu będzie gorąco. W nocy spodziewamy się 18 stopni Celsjusza. Już o siódmej rano termometry wskażą 22 stopnie. O godzinie siedemnastej wynosić będzie ona aż 37 stopni. Od upału nieco odpoczniemy dopiero po godzinie dwudziestej pierwszej, ale nawet o tej porze będzie jeszcze 32 stopnie Celsjusza. Zwłaszcza osobom starszym i dzieciom zaleca się niewychodzenie z domu. Osoby, które będą musiały przebywać na zewnątrz powinny przebywać w cieniu i przyjmować duże ilości płynów.

Uwaga na upał.

Reklama

Przewiduje się niską wilgotność powietrza. Osiągnie ona poziom 36%.

Chmury w niewielkim stopniu będą nam przesłaniały niebo - spodziewamy się małego zachmurzenia.

Niedziela to kolejny dzień, w którym nie przewiduje się opadów deszczu.

Prawdopodobieństwo pojawienia się burz będzie utrzymywało się na umiarkowanym poziomie.

Przez większość dnia występował będzie południowo-zachodni łagodny wiatr o prędkości 13 km/h. Rano prognozuje się jego znaczące osłabienie do prędkości 7 km/h, a w porywach do 16 km/h.

Barometry wykażą umiarkowany (7 hPa) spadek ciśnienia, do poziomu 1013 hektopaskali. Zmiana ta może mieć wpływ na samopoczucie.

Indeks promieniowania UV osiągnie 8 w 10-stopniowej skali - Uwaga! Promieniowanie UV będzie bardzo szkodliwe dla zdrowia przy dłuższym wystawieniu na oddziaływanie promieni słonecznych!.

Wschód słońca będzie o 4:38, a zachód o 21:21. Dzień potrwa 16 godzin i 42 minuty i będzie krótszy od najdłuższego dnia w roku o 4 minuty.

Wschód Księżyca nastąpi o 2:56, a zachód o 18:46. Jego widoczność dwa dni przed nowiem wyniesie 7%.