W poniedziałek 27 lipca, w Żabnicy będzie częściowo słonecznie i burze z piorunami.
Czeka nas bardzo ciepły dzień. Najniższą temperaturę nad ranem zanotujemy około godziny piątej, wyniesie ona 13 stopni Celsjusza. Od tego momentu będzie ona wykazywała tendencję rosnącą i około godziny siódmej wynosić ona będzie już 16 stopni. Maksymalną temperaturę 24 ºC termometry wskażą o godzinie piętnastej, a temperatura odczuwalna będzie wyższa o 3 stopnie. Pod wieczór zanotujemy spadek temperatury i o 22:00 termometry pokażą 17 stopni Celsjusza.
Wysoka wilgotność powietrza osiągnie 84%.
Umiarkowane zachmurzenie nie powinno nam nadmiernie przesłaniać pogodnego nieba.
Opady deszczu będą umiarkowane, wyniosą 15 mm i wystąpią one przed południem i po południu.
Prawdopodobieństwo pojawienia się burz będzie utrzymywało się na umiarkowanym poziomie.
Prognozuje się słaby wiatr zmienny, który będzie wiał z prędkością 7 km/h. Najsilniejsze podmuchy spodziewane są między północą a godziną pierwszą i mogą dochodzić do 13 km/h.
Spodziewany jest średni stopień promieniowania ultrafioletowego, na poziomie 5 w 10-stopniowej skali.
Słońce wzejdzie o 5:07, a zajdzie o 20:31. Dzień potrwa 15 godzin i 23 minuty i będzie krótszy od najdłuższego dnia w roku o 54 minuty.
W poniedziałek Księżyc wzejdzie o 13:18. Księżyc znajdzie się w pierwszej kwadrze. Nasz naturalny satelita oddala się od Ziemi, w perygeum był w sobotę.