W piątek 27 maja, w Woli Filipowskiej dominować będą przelotne opady.
Czeka nas bardzo ciepły dzień. O siódmej termometry wskażą 13 stopni Celsjusza. Najwyższa temperatura 21 stopni spodziewana jest około godziny trzynastej. Temperatura zacznie spadać po południu i o 22:00 będzie wynosiła tylko 12 ºC.
Spodziewana wilgotność powietrza będzie umiarkowana, na poziomie 74%.
Zachmurzenie umiarkowane nie powinno nam nadmiernie przesłaniać pogodnego nieba.
Deszcz wystąpi po południu, a jego ilość przekroczy w tym okresie 3 mm.
Przez większość dnia występował będzie zachodni umiarkowany wiatr o prędkości 25 km/h. Rano prognozuje się jego znaczące osłabienie do prędkości 11 km/h, a w porywach do 29 km/h.
Spodziewany jest wysoki stopień promieniowania ultrafioletowego, na poziomie 7 w 10-stopniowej skali.
Słońce wzejdzie o 4:41, a zajdzie o 20:37. Dzień potrwa 15 godzin i 55 minut i będzie krótszy od najdłuższego dnia w roku o 27 minut.
Wschód Księżyca nastąpi o 3:28, a zachód o 17:29. Jego widoczność trzy dni przed nowiem wyniesie 9%.