Powered byAccuWeather.com

Pogoda dla Więcborka na 19 czerwca 2022

W niedzielę 19 czerwca, w Więcborku będzie gorąco. W nocy spodziewamy się 13 stopni Celsjusza. Już o siódmej rano termometry wskażą 18 stopni. O godzinie czternastej wynosić będzie ona aż 35 stopni. Od upału nieco odpoczniemy dopiero po godzinie siedemnastej, ale nawet o tej porze będzie jeszcze 30 stopni Celsjusza. Zwłaszcza osobom starszym i dzieciom zaleca się niewychodzenie z domu. Osoby, które będą musiały przebywać na zewnątrz powinny przebywać w cieniu i przyjmować duże ilości płynów.

Uwaga na upał.

Reklama

Prognozuje się umiarkowaną wilgotność powietrza. Osiągnie ona poziom 56%.

Zachmurzenie umiarkowane nie powinno nam nadmiernie przesłaniać pogodnego nieba.

Niedziela będzie dniem bez deszczu.

Przewiduje się umiarkowany wiatr wiejący z prędkością 22 km/h. Rano, przed południem i po południu będzie wiał z południa, a później z kierunku północnego. Najsilniejsze podmuchy wiatru mogą osiągnąć aż 53 km/h.

Spodziewany jest bardzo wysoki stopień promieniowania ultrafioletowego, na poziomie 8 w 10-stopniowej skali - Uwaga! Promieniowanie będzie bardzo szkodliwe dla zdrowia przy dłuższym wystawieniu na oddziaływanie promieni słonecznych. Jeśli to możliwe, unikaj przebywania w pełnym słońcu.

Wschód słońca będzie o 4:21, a zachód o 21:21. Dzień potrwa 17 godzin. Będzie to jeden z najdłuższych dni w roku. Pozostały dwa dni do początku astronomicznego lata.

Księżyc pojawi się na niebie o 0:50, a zajdzie o 10:15. Jego widoczność dwa dni przed trzecią kwadrą wyniesie 69%.