We wtorek 5 października, w Wałbrzychu będzie występowało przejściowe zachmurzenie.
Będzie kolejny bardzo ciepły dzień. O siódmej termometry wskażą 11 stopni Celsjusza. Najwyższa temperatura 20 stopni spodziewana jest około godziny czternastej. Temperatura zacznie spadać po południu i o 22:00 będzie wynosiła 14 ºC.
Zachmurzenie umiarkowane nie powinno nam nadmiernie przesłaniać pogodnego nieba.
Prawdopodobieństwo wystąpienia opadów będzie małe, wieczorem wystąpią ciągłe słabe opady deszczu, których suma wyniesie 5 mm.
Przez większość dnia występował będzie południowy łagodny wiatr o prędkości 14 km/h. W pierwszej części dnia prognozuje się jego znaczące osłabienie do prędkości 8 km/h, a w porywach do 16 km/h.
Spodziewany jest średni stopień promieniowania UV, na poziomie 3 w 10-stopniowej skali.
Słońce wstanie o 7:01, a zajdzie o 18:24. Dzień potrwa 11 godzin i 22 minuty i będzie dłuższy od najkrótszego dnia w roku o 3 godziny i 25 minut.
Wschód Księżyca nastąpi o 5:14, a zachód o 18:26. Widoczność Księżyca wyniesie 2%, znajdzie się on w nowiu następnego dnia. Nasz naturalny satelita zbliża się do Ziemi, w perygeum będzie za trzy dni.