Powered byAccuWeather.com

Pogoda dla Terespola na 16 czerwca 2019

W niedzielę 16 czerwca, w Terespolu spodziewane są burze z piorunami.

Uwaga na upał. W nocy spodziewamy się 20 stopni Celsjusza. Już o siódmej rano termometry wskażą 25 stopni. O godzinie jedenastej wynosić będzie ona nawet 33 stopnie. Od upału nieco odpoczniemy dopiero po godzinie szesnastej, ale nawet o tej porze będzie jeszcze 26 stopni Celsjusza. Zwłaszcza osobom starszym i dzieciom zaleca się niewychodzenie z domu. Osoby, które będą musiały przebywać na zewnątrz powinny przebywać w cieniu i przyjmować duże ilości płynów.

Reklama

Wilgotność powietrza nie przekroczy 80% - będzie umiarkowanie wilgotno.

Umiarkowane zachmurzenie nie powinno nam nadmiernie przesłaniać pogodnego nieba.

Opady deszczu będą umiarkowane, wyniosą 8 mm i wystąpią one po południu.

Prognozuje się wysokie prawdopodobieństwo pojawienia się burz.

Przewiduje się łagodny wiatr wiejący z prędkością 12 km/h. W pierwszej części dnia powieje z kierunku południowego, a później z kierunku zachodniego.

Barometry wykażą umiarkowany (5 hPa) spadek ciśnienia, do poziomu 1015 hektopaskali. Zmiana ta może mieć wpływ na samopoczucie.

Indeks promieniowania ultrafioletowego będzie średni, na poziomie 4 w 10-stopniowej skali.

Wschód słońca będzie o 4:04, a zachód o 20:47. Dzień potrwa 16 godzin i 43 minuty i będzie krótszy od najdłuższego dnia w roku o minutę. Pozostało pięć dni do rozpoczęcia astronomicznego lata.

Księżyc zajdzie o 3:38, a ponownie pojawi się na niebie o 19:50. Dla osób wrażliwych na jego oddziaływanie podajemy, że nasz satelita będzie widoczny w 99 procentach i zbliży się do pełni, która będzie miała miejsce następnego dnia.