Powered byAccuWeather.com

Pogoda dla Tczewa na 21 czerwca 2021

W poniedziałek 21 czerwca, w Tczewie będzie występowało przejściowe zachmurzenie.

Uwaga na upał. W nocy spodziewamy się 20 stopni Celsjusza. Już o siódmej rano termometry wskażą 24 stopnie. O godzinie piętnastej wynosić będzie ona aż 32 stopnie. Od upału nieco odpoczniemy dopiero po godzinie dwudziestej pierwszej, ale nawet o tej porze będzie jeszcze 27 stopni Celsjusza. Zwłaszcza osobom starszym i dzieciom zaleca się niewychodzenie z domu. Osoby, które będą musiały przebywać na zewnątrz powinny przebywać w cieniu i przyjmować duże ilości płynów.

Reklama

Prognozuje się wilgotność na poziomie 48%, będzie umiarkowanie sucho.

Rano chmury w niewielkim stopniu będą nam przesłaniały niebo - spodziewamy się małego zachmurzenia. Przed południem przewidujemy jego wzrost do dużego.

W Tczewie nie padało od kilku dni. Nie zapowiada się także, aby deszcz padał tego dnia.

Zmienny łagodny wiatr powieje z prędkością 16 km/h.

Indeks promieniowania ultrafioletowego będzie wysoki, na poziomie 7 w 10-stopniowej skali.

Wschód słońca będzie o 4:11, a zachód o 21:21. Dzień potrwa 17 godzin i dziewięć minut i będzie to najdłuższy dzień w roku. W tym dniu jest początek astronomicznej lata.

Zachód Księżyca nastąpi o 2:06, a ponownie pojawi się na niebie o 17:09. Dla osób wrażliwych na jego oddziaływanie podajemy, że nasz satelita będzie widoczny w 84 procentach i zbliży się do pełni, która będzie miała miejsce za trzy dni. Jednocześnie Księżyc będzie w środę w perygeum, czyli najbliżej Ziemi.