Powered byAccuWeather.com

Pogoda dla Sztumu na 21 czerwca 2021

W poniedziałek 21 czerwca, w Sztumie będzie występowało przejściowe zachmurzenie.

Uwaga na upał. W nocy spodziewamy się 20 stopni Celsjusza. Już o siódmej rano termometry wskażą 24 stopnie. O godzinie piętnastej wynosić będzie ona aż 32 stopnie. Od upału nieco odpoczniemy dopiero po godzinie dwudziestej pierwszej, ale nawet o tej porze będzie jeszcze 27 stopni Celsjusza. Zwłaszcza osobom starszym i dzieciom zaleca się niewychodzenie z domu. Osoby, które będą musiały przebywać na zewnątrz powinny przebywać w cieniu i przyjmować duże ilości płynów.

Reklama

Spodziewana wilgotność powietrza będzie umiarkowana, na poziomie 48%.

Rano będziemy mieli szansę, aby nacieszyć się słonecznym niebem - spodziewamy się małego zachmurzenia. Przed południem wzrośnie ono do dużego.

Poniedziałek to kolejny dzień, w którym nie przewiduje się opadów deszczu.

Zmienny łagodny wiatr powieje z prędkością 16 km/h.

Promieniowanie ultrafioletowe osiągnie poziom 7 w 10-stopniowej skali.

Słońce wstanie o 4:11, a zajdzie o 21:19. Dzień potrwa 17 godzin i siedem minut i będzie to najdłuższy dzień w roku. W tym dniu jest początek astronomicznej lata.

Księżyc zajdzie o 2:05, a ponownie pojawi się na niebie o 17:08. Dla osób wrażliwych na jego oddziaływanie podajemy, że nasz satelita będzie widoczny w 84 procentach i zbliży się do pełni, która będzie miała miejsce za trzy dni. Jednocześnie Księżyc będzie w środę w perygeum, czyli najbliżej Ziemi.