We wtorek 27 sierpnia, w Świętochłowicach będzie występowało przejściowe zachmurzenie.
Czeka nas upalny dzień. Najniższą temperaturę nad ranem zanotujemy około godziny piątej, wyniesie ona 15 stopni Celsjusza. Od tego momentu będzie ona rosła i około godziny siódmej wynosić ona będzie 17 stopni. Maksymalną temperaturę 30 ºC termometry wskażą o godzinie czternastej, a odczucie ciepła będzie nieznacznie, o 1 stopień wyższe. Pod wieczór temperatura zacznie spadać i o 22:00 termometry pokażą 20 stopni Celsjusza.
Przewidywana wilgotność będzie umiarkowana, na poziomie 71%.
Słoneczne niebo powinno być dla nas widoczne, mimo prognozowanego umiarkowanego zachmurzenia.
Deszcz wystąpi wieczorem, a jego ilość przekroczy w tym okresie 1 mm.
Prawdopodobieństwo pojawienia się burz będzie utrzymywało się na wysokim poziomie.
Rano będzie słaby wiatr z kierunku wschodniego o prędkości 5 km/h, w porywach osiągający nawet 13 km/h. Przez pozostałą część dnia powieje łagodny wiatr z południowego wschodu z prędkością 12 km/h.
Ciśnienie nie zmieni się. Barometry wskażą 1020 hektopaskali.
Spodziewany jest średni poziom promieniowania UV, na poziomie 5 w 10-stopniowej skali.
Wschód słońca będzie miał miejsce o 5:50, a zachód o 19:40. Dzień potrwa 13 godzin i 49 minut i będzie krótszy od najdłuższego dnia w roku o 2 godziny i 35 minut.
Wschód Księżyca nastąpi o 1:33, a zachód o 18:05. Jego widoczność cztery dni po trzeciej kwadrze wyniesie 13%. Naturalny satelita zbliża się do perygeum, najbliżej Ziemi będzie za trzy dni.