Powered byAccuWeather.com

Pogoda dla Świerklańca na 29 października 2020

W czwartek 29 października, w Świerklańcu będzie częściowo słonecznie z przelotnymi opadami.

Będzie to ciepły dzień. O siódmej termometry wskażą 7 stopni Celsjusza przy temperaturze odczuwalnej o 2 stopnie niższej. Najwyższa temperatura 11 stopni przewidywana jest około godziny jedenastej. Temperatura zacznie spadać po południu i o 22:00 będzie wynosiła 6 ºC.

Reklama

Pomimo umiarkowanego zachmurzenia będziemy mieli szansę, aby ujrzeć pogodne niebo.

Przed południem i po południu pojawi się niewielki ciągły deszcz z przejaśnieniami. Opady nie powinny przekroczyć 5 mm.

Prognozowany jest łagodny wiatr zmienny, który będzie wiał z prędkością 18 km/h. Najsilniejsze porywy spodziewane są między godziną piętnastą a siedemnastą i mogą dochodzić do 29 km/h.

Wskaźnik promieniowania UV osiągnie 1 w 10-stopniowej skali.

W Świerklańcu była dobra jakość powietrza. W czwartek nie spodziewamy się zmian: zanieczyszczenie powietrza będzie utrzymywało się na niskim poziomie.

Wschód słońca będzie o 6:30, a zachód o 16:24. Dzień potrwa 9 godzin i 54 minuty i będzie dłuższy od najkrótszego dnia w roku o godzinę i 54 minuty.

Księżyc zajdzie o 3:48, a ponownie pojawi się na niebie o 16:06. Osoby wrażliwe na jego oddziaływanie może zainteresować informacja, że nasz satelita będzie widoczny w 96 procentach i zbliży się do pełni, która będzie miała miejsce za dwa dni. Osoby te ucieszy zapewne informacja, że Księżyc będzie w piątek w apogeum, czyli najdalej od Ziemi.