Powered byAccuWeather.com

Pogoda dla Świerklańca na 28 listopada 2020

W sobotę 28 listopada, w Świerklańcu występować będą przelotne opady.

Będzie kolejny bardzo chłodny dzień. Temperatura będzie oscylować wokół 1 stopnia Celsjusza, a temperatura odczuwalna wyniesie od -3 do 2 stopni. Przez cały dzień wystąpią przymrozki.

Reklama

Słońca raczej nie zobaczymy, będzie pochmurno (zachmurzenie: 88%).

Przez całą dobę spodziewane są opady deszczu ze śniegiem. Szczególne nasilenie opadów spodziewane jest między między godziną jedenastą a dwunastą.

Przewiduje się łagodny wiatr zmienny, który powieje z prędkością 13 km/h. Najsilniejsze podmuchy spodziewane są między godziną dwunastą a trzynastą i mogą osiągnąć do 20 km/h.

Promieniowanie UV w sobotę nie będzie stanowiło żadnego zagrożenia dla zdrowia.

W piątek w Świerklańcu zanieczyszczenie powietrza utrzymywało się na poziomie umiarkowanym. Jednak następnego dnia jakość powietrza poprawi się, a zanieczyszczenie spadnie i osiągnie poziom niski.

Słońce wzejdzie o 7:19, a zajdzie o 15:45. Dzień potrwa 8 godzin i 25 minut i będzie dłuższy od najkrótszego dnia w roku o 25 minut.

Księżyc zajdzie o 4:57, a ponownie pojawi się na niebie o 15:03. Dla osób wrażliwych na jego oddziaływanie podajemy, że nasz satelita będzie widoczny w 97 procentach i zbliży się do pełni, która będzie miała miejsce za dwa dni. Osoby te ucieszy zapewne informacja, że Księżyc był w piątek w apogeum, czyli najdalej od Ziemi.