Powered byAccuWeather.com

Pogoda dla Świerklańca na 22 marca 2019

W piątek 22 marca, w Świerklańcu będzie pochmurno.

Będzie to ciepły dzień. Słupek rtęci dojdzie do 13 ºC. W nocy temperatura spadnie do 4 stopni.

Reklama

Niebo będzie w większości zasłonięte chmurami. Będziemy mieli niewielkie szanse na ujrzenie słońca.

Piątek to kolejny dzień, w którym nie przewiduje się opadów deszczu.

Prognozuje się łagodny wiatr o prędkości 10 km/h. Rano, przed południem i po południu będzie wiał z północy, a później z kierunku wschodniego. Najsilniejsze porywy mogą osiągnąć prędkość do 17 km/h, szczególnie między godziną trzynastą a piętnastą.

Ciśnienie wzrośnie do 1032 hektopaskali i będzie tylko o 2 hPa wyższe niż dzień wcześniej. Nie powinno to mieć wpływu na samopoczucie.

Wskaźnik promieniowania ultrafioletowego będzie niski, na poziomie 1 w 10-stopniowej skali.

W piątek spodziewamy się pogorszenia jakości powietrza do umiarkowanego poziomu zanieczyszczenia, mimo że w czwartek zanieczyszczenie powietrza utrzymywało się na niskim poziomie.

Słońce wzejdzie o 5:43, a zajdzie o 17:59. Dzień potrwa 12 godzin i 16 minut i będzie krótszy od najdłuższego dnia w roku o 4 godziny i 10 minut.

Księżyc zajdzie o 6:46, a ponownie pojawi się na niebie o 19:52. Osoby wrażliwe na jego oddziaływanie może zainteresować informacja, że nasz naturalny satelita będzie widoczny w 97 procentach i był w pełni poprzedniego dnia. Jednocześnie Księżyc był trzy dni temu w perygeum, czyli najbliżej Ziemi.