Powered byAccuWeather.com

Pogoda dla Świerklańca na 20 grudnia 2021

W poniedziałek 20 grudnia, w Świerklańcu będzie padał deszcz i śnieg.

Będzie chłodniej. Temperatura będzie oscylować wokół -1 stopnia Celsjusza, a temperatura odczuwalna wyniesie od -10 do -4 stopni.

Reklama

Niebo będzie w większości zasłonięte chmurami. Będziemy mieli niewielkie szanse na ujrzenie słońca.

Tego dnia możemy się spodziewać zarówno opadów deszczu jak i śniegu. W nocy pojawi się ciągły słaby deszcz, natomiast przed południem i po południu przewiduje się niewielkie opady śniegu.

Północno-zachodni umiarkowany wiatr będzie wiał z prędkością 24 km/h. Najsilniejsze porywy wiatru mogą osiągnąć 48 km/h.

Promieniowanie UV w poniedziałek nie będzie stanowiło żadnego zagrożenia dla zdrowia.

W Świerklańcu była bardzo dobra jakość powietrza. W poniedziałek nie spodziewamy się zmian: zanieczyszczenie powietrza będzie utrzymywało się na bardzo niskim poziomie.

Słońce wstanie o 7:41, a zajdzie o 15:42. Dzień potrwa 8 godzin. Będzie to jeden z najkrótszych dni w roku. Pozostał dzień do rozpoczęcia astronomicznej zimy.

Księżyc zajdzie o 9:03, a ponownie pojawi się na niebie o 16:26. Osoby wrażliwe na jego oddziaływanie może zainteresować informacja, że nasz naturalny satelita będzie widoczny w 99 procentach i był w pełni poprzedniego dnia. Dodatkowo informujemy, że Księżyc był w sobotę w apogeum, czyli najdalej od Ziemi.