Powered byAccuWeather.com

Pogoda dla Świerklańca na 2 lutego 2023

W czwartek 2 lutego, w Świerklańcu będzie padał deszcz i śnieg.

Będzie to bardzo chłodny dzień. Temperatura będzie się zmieniać od -1 do 2 stopni Celsjusza, a temperatura odczuwalna wyniesie od -9 do -3 stopni.

Reklama

Słońca raczej nie zobaczymy, będzie pochmurno (zachmurzenie: 88%).

Tego dnia możemy się spodziewać zarówno opadów deszczu jak i śniegu. W nocy spodziewany jest przelotny niewielki deszcz, natomiast w nocy przewiduje się słabe opady śniegu. Przed południem i po południu pojawi się niewielki deszcz ze śniegiem.

Powieje umiarkowany wiatr z kierunku zachodniego z prędkością 25 km/h. Najsilniejsze podmuchy wiatru mogą osiągnąć nawet 57 km/h.

Promieniowanie UV w czwartek nie będzie stanowiło żadnego zagrożenia dla zdrowia.

W czwartek, podobnie jak w środę, przewidujemy bardzo niski stopień zanieczyszczenia powietrza.

Wschód słońca nastąpi o 7:18, a zachód o 16:38. Dzień potrwa 9 godzin i 19 minut i będzie dłuższy od najkrótszego dnia w roku o godzinę i 19 minut.

Zachód Księżyca nastąpi o 5:50, a ponownie pojawi się na niebie o 12:54. Osoby wrażliwe na jego oddziaływanie może zainteresować informacja, że nasz satelita będzie widoczny w 91 procentach i zbliży się do pełni, która będzie miała miejsce za trzy dni. Dodatkowo informujemy, że Księżyc będzie w sobotę w apogeum, czyli najdalej od Ziemi.