Powered byAccuWeather.com

Pogoda dla Świerklańca na 17 stycznia 2022

W poniedziałek 17 stycznia, w Świerklańcu wystąpi zachmurzenie umiarkowane z przelotnymi opadami.

Czeka nas bardzo chłodny dzień. Temperatura będzie się wahać od -1 do 2 stopni Celsjusza, a temperatura odczuwalna wyniesie od -9 do -5 stopni. Nie zapomnijcie o odpowiednim ubraniu - ciepłych kurtkach oraz szalikach i czapkach.

Reklama

W pierwszej części dnia mamy nikłe szanse na ujrzenie słońca, ponieważ zachmurzenie będzie całkowite, ale wieczorem pojawi się bezchmurne niebo.

W nocy pojawi się ciągły słaby deszcz ze śniegiem na zmianę z przejaśnieniami, a przed południem i po południu wystąpi ciągły niewielki deszcz z przejaśnieniami.

Zachodni silny wiatr powieje z prędkością 37 km/h. Najsilniejsze porywy wiatru mogą osiągnąć aż 83 km/h.

Spodziewany jest niski poziom promieniowania UV, na poziomie 1 w 10-stopniowej skali.

W Świerklańcu występował w niedzielę niski poziom zanieczyszczenia powietrza. Następnego dnia jakość powietrza się jeszcze poprawi i będziemy mogli cieszyć się bardzo czystym powietrzem.

Słońce wzejdzie o 7:37, a zajdzie o 16:11. Dzień potrwa 8 godzin i 34 minuty i będzie dłuższy od najkrótszego dnia w roku o 34 minuty.

Zachód Księżyca nastąpi o 7:46, a ponownie wzejdzie on o 15:19. Osoby wrażliwe na jego oddziaływanie może zainteresować informacja, że nasz naturalny satelita będzie widoczny w 100 procentach i zbliży się do pełni, która będzie miała miejsce następnego dnia. Dodatkowo informujemy, że Księżyc był trzy dni temu w apogeum, czyli najdalej od Ziemi.