Powered byAccuWeather.com

Pogoda dla Świerklańca na 16 listopada 2020

W poniedziałek 16 listopada, w Świerklańcu będą występować przelotne opady.

Będzie to chłodny dzień. O siódmej termometry wskażą 4 stopnie Celsjusza, jednak przy odczuciu ciepła o 3 stopnie niższym. Najwyższa temperatura 8 stopni przewidywana jest około godziny dwunastej. Temperatura zacznie spadać po południu i o 22:00 będzie wynosiła 6 ºC. W nocy prognozowane są przymrozki.

Reklama

Ponieważ wystąpi duże zachmurzenie, nie będziemy mieli zbyt wielu okazji na ujrzenie pogodnego nieba.

Deszcz wystąpi po południu, a jego ilość przekroczy w tym okresie 1 mm.

Prognozuje się łagodny wiatr zmienny, który będzie wiał z prędkością 14 km/h. Najsilniejsze porywy spodziewane są między godziną dziesiątą a piętnastą i mogą osiągnąć do 24 km/h.

Spodziewany jest niski stopień promieniowania ultrafioletowego, na poziomie 1 w 10-stopniowej skali - przebywanie na zewnątrz nie będzie stanowiło zagrożenia dla zdrowia.

W poniedziałek spodziewamy się pogorszenia jakości powietrza do wysokiego poziomu zanieczyszczenia, mimo że w niedzielę zanieczyszczenie powietrza utrzymywało się na niskim poziomie.

Słońce wzejdzie o 7:00, a zajdzie o 15:56. Dzień potrwa 8 godzin i 56 minut i będzie dłuższy od najkrótszego dnia w roku o 56 minut.

Księżyc pojawi się na niebie o 8:25, a zajdzie o 16:55. Jego widoczność jeden dzień po nowiu wyniesie 2%. Naturalny satelita oddala się od Ziemi, w perygeum był w sobotę.