Powered byAccuWeather.com

Pogoda dla Sulęcina na 19 czerwca 2022

W niedzielę 19 czerwca, w Sulęcinie będzie gorąco. W nocy spodziewamy się 19 stopni Celsjusza. Już o siódmej rano termometry wskażą 24 stopnie. O godzinie szesnastej wynosić będzie ona nawet 37 stopni. Od upału nieco odpoczniemy dopiero po godzinie dziewiętnastej, ale nawet o tej porze będzie jeszcze 31 stopni Celsjusza. Zwłaszcza osobom starszym i dzieciom zaleca się niewychodzenie z domu. Osoby, które będą musiały przebywać na zewnątrz powinny przebywać w cieniu i przyjmować duże ilości płynów.

Uwaga na upał.

Reklama

Spodziewana wilgotność powietrza będzie umiarkowana, na poziomie 47%.

Zachmurzenie umiarkowane nie powinno nam nadmiernie przesłaniać pogodnego nieba.

Niedziela to kolejny dzień, w którym nie przewiduje się opadów deszczu.

Prognozowany jest umiarkowany wiatr wiejący z prędkością 24 km/h. Rano, przed południem i po południu będzie wiał z kierunku południowego, a później z kierunku północnego. Najsilniejsze porywy wiatru mogą osiągnąć nawet 51 km/h.

Spodziewany jest bardzo wysoki stopień promieniowania ultrafioletowego, na poziomie 8 w 10-stopniowej skali - Uwaga! Promieniowanie UV będzie bardzo szkodliwe dla zdrowia przy dłuższym wystawieniu na oddziaływanie promieni słonecznych!.

Słońce wzejdzie o 4:36, a zajdzie o 21:25. Dzień potrwa 16 godzin i 48 minut. Będzie to jeden z najdłuższych dni w roku. Pozostały dwa dni do rozpoczęcia astronomicznego lata.

Wschód Księżyca nastąpi o 0:57, a zachód o 10:28. Jego widoczność dwa dni przed trzecią kwadrą wyniesie 69%.