Powered byAccuWeather.com

Pogoda dla Strzelina na 28 sierpnia 2019

W środę 28 sierpnia, w Strzelinie będzie częściowo słonecznie i burze z piorunami.

Uwaga na upał. O siódmej termometry wskażą już 20 stopni Celsjusza. Najwyższa temperatura 31 stopni spodziewana jest około godziny piętnastej. Temperatura zacznie spadać po południu i o 22:00 będzie wynosiła 22 ºC. Zwłaszcza osobom starszym i dzieciom zaleca się niewychodzenie z domu. Osoby, które będą musiały przebywać na zewnątrz powinny przebywać w cieniu i przyjmować duże ilości płynów.

Reklama

Wilgotność powietrza nie przekroczy 80% - będzie umiarkowanie wilgotno.

Zachmurzenie będzie umiarkowane - 46%.

Opady deszczu będą umiarkowane, wyniosą 20 mm i wystąpią one w drugiej części dnia.

Przewiduje się bardzo wysokie prawdopodobieństwo pojawienia się burz.

Przez większość dnia występował będzie południowy słaby wiatr o prędkości 8 km/h. Rano i przed południem prognozuje się jego znaczące osłabienie do prędkości 7 km/h, a w porywach do 11 km/h.

Barometry wykażą niewielki (3 hPa) spadek ciśnienia, do poziomu 1017 hektopaskali. Nie powinien mieć on wpływu na samopoczucie.

Wskaźnik promieniowania ultrafioletowego będzie średni, na poziomie 5 w 10-stopniowej skali.

Wschód słońca będzie o 5:58, a zachód o 19:46. Dzień potrwa 13 godzin i 47 minut i będzie krótszy od najdłuższego dnia w roku o 2 godziny i 42 minuty.

Księżyc pojawi się na niebie o 2:47, a zajdzie o 19:01. Widoczność Księżyca wyniesie 6%, znajdzie się on w nowiu za dwa dni. Nasz naturalny satelita zbliża się do perygeum, najbliżej Ziemi będzie w piątek.