W niedzielę 19 września, w Strzelcach Opolskich będzie przejściowe zachmurzenie.
Czeka nas chłodny dzień. Najniższą temperaturę nad ranem zanotujemy około godziny siódmej, wyniesie ona 7 stopni Celsjusza. Maksymalną temperaturę 13 ºC termometry wskażą o godzinie szesnastej, a odczucie ciepła będzie nieznacznie, o 1 stopień niższe. Wieczorem temperatura zacznie spadać i o 22:00 termometry pokażą 10 stopni Celsjusza.
Spodziewana wilgotność powietrza będzie umiarkowana, na poziomie 72%.
Przewidywane duże zachmurzenie spowoduje, że pogodne niebo będzie dla nas dostępne w ograniczonym zakresie.
W niedzielę nie przewiduje się żadnych opadów.
Będzie wiał łagodny wiatr z północy z prędkością 11 km/h.
Spodziewany jest niski stopień promieniowania ultrafioletowego, na poziomie 2 w 10-stopniowej skali - nie będzie stanowiło zagrożenia dla zdrowia.
Wschód słońca nastąpi o 6:28, a zachód o 18:51. Dzień potrwa 12 godzin i 23 minuty i będzie krótszy od najdłuższego dnia w roku o 4 godziny i 4 minuty. Pozostały trzy dni do rozpoczęcia astronomicznej jesieni.
Zachód Księżyca nastąpi o 4:04, a ponownie wzejdzie on o 18:50. Dla osób wrażliwych na jego oddziaływanie podajemy, że nasz satelita będzie widoczny w 97 procentach i zbliży się do pełni, która będzie miała miejsce za dwa dni.