Powered byAccuWeather.com

Pogoda dla Stargardu na 21 czerwca 2021

W poniedziałek 21 czerwca, w Stargardzie będzie częściowo słonecznie i burze z piorunami.

Uwaga na upał. W nocy spodziewamy się 19 stopni Celsjusza. Już o siódmej rano termometry wskażą 22 stopnie. O godzinie piętnastej wynosić będzie ona aż 32 stopnie. Od upału nieco odpoczniemy dopiero po godzinie dziewiętnastej, ale nawet o tej porze będzie jeszcze 26 stopni Celsjusza. Zwłaszcza osobom starszym i dzieciom zaleca się niewychodzenie z domu. Osoby, które będą musiały przebywać na zewnątrz powinny przebywać w cieniu i przyjmować duże ilości płynów.

Reklama

Wilgotność powietrza nie przekroczy 80% - będzie umiarkowanie wilgotno.

Zachmurzenie umiarkowane nie powinno nam nadmiernie przesłaniać pogodnego nieba.

Opady deszczu będą słabe, wyniosą 7 mm i wystąpią one przez cały dzień.

Przewiduje się umiarkowane prawdopodobieństwo pojawienia się burz.

Prognozowany jest łagodny wiatr o prędkości 13 km/h. Rano i przed południem powieje ze wschodu, a później z kierunku południowego.

Indeks promieniowania UV osiągnie poziom 7 w 10-stopniowej skali.

Słońce wstanie o 4:31, a zajdzie o 21:31. Dzień potrwa 17 godzin i będzie to najdłuższy dzień w roku. W tym dniu jest początek astronomicznej lata.

Księżyc zajdzie o 2:23, a ponownie pojawi się na niebie o 17:23. Dla osób wrażliwych na jego oddziaływanie podajemy, że nasz naturalny satelita będzie widoczny w 84 procentach i zbliży się do pełni, która będzie miała miejsce za trzy dni. Jednocześnie Księżyc będzie w środę w perygeum, czyli najbliżej Ziemi.