W piątek 5 sierpnia, w Śremu będzie częściowo słonecznie i burze z piorunami.
Uwaga na upał. O siódmej termometry wskażą już 23 stopnie Celsjusza. Najwyższa temperatura 34 stopnie spodziewana jest około godziny czternastej. Temperatura zacznie spadać pod wieczór i o 22:00 będzie wynosiła 28 ºC. Zwłaszcza osobom starszym i dzieciom zaleca się niewychodzenie z domu. Osoby, które będą musiały przebywać na zewnątrz powinny przebywać w cieniu i przyjmować duże ilości płynów.
Prognozuje się umiarkowaną wilgotność powietrza. Osiągnie ona poziom 47%.
Rano będziemy mieli szansę, aby nacieszyć się słonecznym niebem - zachmurzenie będzie małe. Wieczorem przewidujemy jego wzrost do dużego.
Wieczorem przewiduje się przelotny słaby deszcz, a późnym wieczorem wystąpi przelotny niewielki deszcz.
Prognozuje się umiarkowane prawdopodobieństwo pojawienia się burz.
Zmienny łagodny wiatr będzie wiał z prędkością 14 km/h. Najsilniejsze podmuchy spodziewane są między godziną dziewiątą a dziesiątą i mogą osiągnąć do 38 km/h.
Promieniowanie ultrafioletowe będzie wysokie, na poziomie 6 w 10-stopniowej skali.
Wschód słońca będzie o 5:19, a zachód o 20:35. Dzień potrwa 15 godzin i 16 minut i będzie krótszy od najdłuższego dnia w roku o godzinę i 28 minut.
Wschód Księżyca nastąpi o 14:05, a zachód o 23:23. Księżyc znajdzie się w pierwszej kwadrze.