W poniedziałek 8 sierpnia, w Spytkowicach będzie przejściowe zachmurzenie.
Będzie to kolejny bardzo ciepły dzień. O siódmej termometry wskażą 13 stopni Celsjusza. Najwyższa temperatura 21 stopni przewidywana jest około godziny czternastej. Temperatura zacznie spadać pod wieczór i o 22:00 będzie wynosiła jeszcze 16 ºC.
Prognozuje się wilgotność na poziomie 54%, będzie umiarkowanie sucho.
Tego dnia mamy nikłe szanse na ujrzenie słońca, ponieważ zachmurzenie będzie duże.
Poniedziałek będzie dniem bez deszczu.
Przez większość dnia występował będzie zmienny łagodny wiatr o prędkości 11 km/h. Rano prognozuje się jego znaczące osłabienie do prędkości 6 km/h, a w porywach do 16 km/h.
Spodziewany jest wysoki poziom promieniowania UV, na poziomie 6 w 10-stopniowej skali - przy dłuższym wystawieniu na oddziaływanie promieni słonecznych będzie szkodliwe dla zdrowia.
Wschód słońca nastąpi o 5:21, a zachód o 20:10. Dzień potrwa 14 godzin i 49 minut i będzie krótszy od najdłuższego dnia w roku o godzinę i 28 minut.
Księżyc zajdzie o 0:23, a ponownie pojawi się na niebie o 17:50. Jego widoczność trzy dni po pierwszej kwadrze wyniesie 82%. Nasz naturalny satelita zbliża się do Ziemi, w perygeum będzie w środę.