W sobotę 21 grudnia, w Spytkowicach występować będą przelotne opady.
Będzie ciepły dzień. O siódmej termometry wskażą 9 stopni Celsjusza, jednak przy odczuciu ciepła o 3 stopnie niższym. Najwyższa temperatura 11 stopni spodziewana jest około godziny jedenastej. Temperatura zacznie spadać po południu i o 22:00 będzie wynosiła 6 ºC.
Tego dnia będzie pochmurno. Nie nacieszymy się słońcem.
Przez cały dzień przewiduje się opady deszczu. Szczególne nasilenie opadów spodziewane jest między między godziną piętnastą a szesnastą.
Przewidywany jest słaby wiatr zmienny, który będzie wiał z prędkością 7 km/h. Najsilniejsze podmuchy spodziewane są między północą a godziną piątą i mogą dochodzić do 24 km/h.
Spodziewany jest niski poziom promieniowania ultrafioletowego, na poziomie 1 w 10-stopniowej skali.
Wschód słońca będzie miał miejsce o 7:34, a zachód o 15:42. Dzień potrwa 8 godzin i 8 minut. Będzie to jeden z najkrótszych dni w roku. Pozostał dzień do rozpoczęcia astronomicznej zimy.
Wschód Księżyca nastąpi o 1:35, a zachód o 13:05. Jego widoczność dwa dni po trzeciej kwadrze wyniesie 25%. Nasz naturalny satelita oddala się od Ziemi, w perygeum był trzy dni temu.