Powered byAccuWeather.com

Pogoda dla Solca Kujawskiego na 19 czerwca 2022

W niedzielę 19 czerwca, w Solcu Kujawskim będzie gorąco. W nocy spodziewamy się 14 stopni Celsjusza. Już o siódmej rano termometry wskażą 19 stopni. O godzinie piętnastej wynosić będzie ona nawet 35 stopni. Od upału nieco odpoczniemy dopiero po godzinie dziewiętnastej, ale nawet o tej porze będzie jeszcze 30 stopni Celsjusza. Zwłaszcza osobom starszym i dzieciom zaleca się niewychodzenie z domu. Osoby, które będą musiały przebywać na zewnątrz powinny przebywać w cieniu i przyjmować duże ilości płynów.

Będzie cieplej.

Reklama

Przewiduje się umiarkowaną wilgotność powietrza. Osiągnie ona poziom 53%.

Rano będziemy mieli szansę, aby nacieszyć się słonecznym niebem - spodziewamy się małego zachmurzenia. Wieczorem wzrośnie ono do bardzo dużego.

W niedzielę nie przewiduje się żadnych opadów.

Rano i przed południem będzie łagodny wiatr zmienny o prędkości 14 km/h, w porywach osiągający nawet 40 km/h. Przez pozostałą część dnia powieje silny wiatr z południa o sile około 28 km/h.

Wskaźnik promieniowania ultrafioletowego będzie bardzo wysoki, na poziomie 8 w 10-stopniowej skali - Uwaga! Promieniowanie UV będzie bardzo szkodliwe dla zdrowia przy dłuższym wystawieniu na oddziaływanie promieni słonecznych!.

Wschód słońca nastąpi o 4:20, a zachód o 21:16. Dzień potrwa 16 godzin i 56 minut. Będzie to jeden z najdłuższych dni w roku. Pozostały dwa dni do początku astronomicznego lata.

Wschód Księżyca nastąpi o 0:46, a zachód o 10:13. Widoczność Księżyca wyniesie 69%, znajdzie się on w trzeciej kwadrze za dwa dni.