Powered byAccuWeather.com

Pogoda dla Sobótki na 8 września 2022

W czwartek 8 września, w Sobótce dominować będą przelotne opady.

Będzie to kolejny bardzo ciepły dzień. O siódmej termometry wskażą 15 stopni Celsjusza. Najwyższa temperatura 24 stopnie przewidywana jest około godziny czternastej. Temperatura zacznie spadać po południu i o 22:00 będzie wynosiła 16 ºC.

Reklama

Wysoka wilgotność powietrza osiągnie 83%.

Będzie pochmurno (zachmurzenie: 92%).

W nocy pojawi się przelotny słaby deszcz, a po południu i wieczorem wystąpi ciągły umiarkowany deszcz. Suma opadów w ciągu dnia wyniesie 17 mm.

Przez większość dnia występował będzie zmienny łagodny wiatr o prędkości 13 km/h. W pierwszej części dnia prognozuje się jego znaczące osłabienie do prędkości 9 km/h, a w porywach do 25 km/h.

Spodziewany jest niski stopień promieniowania UV, na poziomie 2 w 10-stopniowej skali - nie powodujące zagrożenia dla zdrowia.

Słońce wstanie o 6:17, a zajdzie o 19:23. Dzień potrwa 13 godzin i 6 minut i będzie krótszy od najdłuższego dnia w roku o 3 godziny i 25 minut.

Zachód Księżyca nastąpi o 2:53, a ponownie pojawi się na niebie o 19:09. Osoby wrażliwe na jego oddziaływanie może zainteresować informacja, że nasz satelita będzie widoczny w 94 procentach i zbliży się do pełni, która będzie miała miejsce za dwa dni. Jednocześnie Księżyc był w środę w perygeum, czyli najbliżej Ziemi.