W niedzielę 27 października, w Sobótce będzie częściowo słonecznie z przelotnymi opadami.
Będzie kolejny bardzo ciepły dzień. O siódmej termometry wskażą 12 stopni Celsjusza przy temperaturze odczuwalnej o 2 stopnie niższej. Najwyższa temperatura 19 stopni przewidywana jest około godziny dwunastej. Temperatura zacznie spadać po południu i o 22:00 będzie wynosiła tylko 8 ºC.
Rano będziemy mieli szansę, aby nacieszyć się słonecznym niebem - zachmurzenie będzie małe. Wieczorem zachmurzenie wzrośnie do dużego.
Przed południem spodziewany jest przelotny słaby deszcz, a wieczorem przewiduje się ciągły niewielki deszcz na zmianę z przejaśnieniami.
Prognozowany jest łagodny wiatr o prędkości 14 km/h. Rano, przed południem i po południu powieje z zachodu, a później z północy.
Indeks promieniowania UV osiągnie poziom 2 w 10-stopniowej skali.
Słońce wzejdzie o 6:35, a zajdzie o 16:37. Dzień potrwa 10 godzin i 1 minuta i będzie dłuższy od najkrótszego dnia w roku o 2 godziny i 6 minut.
Księżyc pojawi się na niebie o 5:09, a zajdzie o 16:47. Jego widoczność jeden dzień przed nowiem wyniesie 1%. Nasz naturalny satelita oddala się od Ziemi, w perygeum był w sobotę.