W niedzielę 18 grudnia, w Sobótce będzie zimno.
Będzie to kolejny zimny dzień. Niedziela 18 grudnia będzie jednym z tych dni, kiedy maksymalna temperatura -4 stopnie spodziewana jest w nocy. Przewidujemy, że od tego momentu temperatura będzie spadała i około godziny siódmej wynosić będzie -7 ºC. O piętnastej termometry powinny wskazywać ciągle taką samą temperaturę. Późnym wieczorem słupki rtęci będą spadać i o 22:00 powinny pokazywać -9 ºC. Temperatura odczuwalna będzie o 3 stopnie niższa. Nie zapomnijcie o odpowiednim ubraniu - ciepłych kurtkach oraz szalikach i czapkach.
Ponieważ wystąpi duże zachmurzenie, nie będziemy mieli zbyt wielu okazji na ujrzenie pogodnego nieba.
Niedziela będzie dniem bez opadów śniegu.
Prognozowany jest słaby wiatr zmienny, który powieje z prędkością 9 km/h.
Promieniowanie UV osiągnie 1 w 10-stopniowej skali - przebywanie na zewnątrz nie będzie stanowiło zagrożenia dla zdrowia.
Słońce wstanie o 7:51, a zajdzie o 15:47. Dzień potrwa 7 godzin i 56 minut. Będzie to jeden z najkrótszych dni w roku. Pozostały trzy dni do rozpoczęcia astronomicznej zimy.
Księżyc pojawi się na niebie o 1:25, a zajdzie o 12:52. Widoczność Księżyca wyniesie 30%, znajdował się on w trzeciej kwadrze dwa dni temu.