Powered byAccuWeather.com

Pogoda dla Sobótki na 16 grudnia 2021

W czwartek 16 grudnia, w Sobótce będzie występowało przejściowe zachmurzenie.

Będzie chłodny dzień. Temperatura będzie się zmieniać od 4 do 5 stopni Celsjusza, a temperatura odczuwalna wyniesie od -2 do 4 stopni.

Reklama

Ponieważ wystąpi duże zachmurzenie, nie będziemy mieli zbyt wielu okazji na ujrzenie pogodnego nieba.

Przez całą dobę przewiduje się opady deszczu. Szczególne nasilenie opadów pojawi się między między godziną dwudziestą drugą a dwudziestą trzecią.

Będzie wiał łagodny wiatr z zachodu z prędkością 14 km/h. Najsilniejsze podmuchy mogą osiągnąć prędkość do 46 km/h, zwłaszcza między godziną piętnastą a osiemnastą.

Spodziewany jest niski stopień promieniowania UV, na poziomie 1 w 10-stopniowej skali - promieniowanie będzie niegroźne dla zdrowia.

Słońce wzejdzie o 7:50, a zajdzie o 15:47. Dzień potrwa 7 godzin i 57 minut i będzie dłuższy od najkrótszego dnia w roku o minutę. Pozostało pięć dni do początku astronomicznej zimy.

Zachód Księżyca nastąpi o 5:01, a ponownie pojawi się na niebie o 14:09. Dla osób wrażliwych na jego oddziaływanie podajemy, że nasz naturalny satelita będzie widoczny w 94 procentach i zbliży się do pełni, która będzie miała miejsce za trzy dni. Dodatkowo informujemy, że Księżyc będzie w sobotę w apogeum, czyli najdalej od Ziemi.