W niedzielę 1 września, w Sobótce będzie częściowo słonecznie i burze z piorunami.
Czeka nas gorący dzień. Najniższą temperaturę nad ranem zanotujemy około godziny czwartej, wyniesie ona 18 stopni Celsjusza. Od tego momentu będzie ona rosła i około godziny siódmej wynosić ona będzie 20 stopni. Maksymalną temperaturę 29 ºC termometry wskażą o godzinie piętnastej, a odczucie ciepła będzie nieznacznie, o 1 stopień wyższe. Pod wieczór zanotujemy spadek temperatury i o 22:00 termometry pokażą 20 stopni Celsjusza.
Spodziewana wilgotność będzie umiarkowana, na poziomie 72%.
Rano chmury w niewielkim stopniu będą nam przesłaniały niebo - spodziewamy się małego zachmurzenia. Wieczorem wzrośnie ono do dużego.
W południe pojawi się przelotny niewielki deszcz, a wieczorem wystąpi ciągły umiarkowany deszcz.
Mogą pojawić się burze.
Zmienny łagodny wiatr powieje z prędkością 12 km/h.
Ciśnienie spadnie do 1011 hektopaskali i będzie aż o 9 hPa niższe niż dzień wcześniej. Osoby wrażliwe na gwałtowne zmiany ciśnienia mogą tę zmianę odczuć pogorszeniem samopoczucia.
Wskaźnik promieniowania UV będzie średni, na poziomie 4 w 10-stopniowej skali.
Słońce wstanie o 6:05, a zajdzie o 19:39. Dzień potrwa 13 godzin i 33 minuty i będzie krótszy od najdłuższego dnia w roku o 2 godziny i 58 minut.
Wschód Księżyca nastąpi o 8:24, a zachód o 21:02. Jego widoczność dwa dni po nowiu wyniesie 6%. Naturalny satelita oddala się od Ziemi, w perygeum był w piątek.