We wtorek 5 października, w Śmiglu będzie przejściowe zachmurzenie.
Czeka nas kolejny gorący dzień. Najniższą temperaturę nad ranem zanotujemy około godziny szóstej, wyniesie ona tylko 12 stopni Celsjusza i nie zmieni się do godziny siódmej. Maksymalną temperaturę 23 ºC termometry wskażą o godzinie czternastej, a odczucie ciepła będzie nieznacznie, o 1 stopień niższe. Pod wieczór zanotujemy spadek temperatury i o 22:00 termometry pokażą 17 stopni Celsjusza.
Pomimo umiarkowanego zachmurzenia będziemy mieli szansę, aby ujrzeć pogodne niebo.
Prawdopodobieństwo wystąpienia opadów będzie małe, późnym wieczorem wystąpią przelotne słabe opady deszczu, osiągną one poziom 3 mm.
Przez większość dnia występował będzie zmienny łagodny wiatr o prędkości 16 km/h. Rano prognozuje się jego znaczące osłabienie do prędkości 5 km/h, a w porywach do 9 km/h.
Promieniowanie UV będzie średnie, na poziomie 3 w 10-stopniowej skali.
Wschód słońca będzie miał miejsce o 7:01, a zachód o 18:22. Dzień potrwa 11 godzin i 20 minut i będzie dłuższy od najkrótszego dnia w roku o 3 godziny i 36 minut.
Księżyc pojawi się na niebie o 5:11, a zajdzie o 18:26. Jego widoczność jeden dzień przed nowiem wyniesie 2%. Nasz naturalny satelita zbliża się do Ziemi, w perygeum będzie za trzy dni.