W piątek 3 lipca, w Słońsku będzie częściowo słonecznie i burze z piorunami.
Czeka nas bardzo ciepły dzień. Najniższą temperaturę nad ranem zanotujemy około godziny piątej, wyniesie ona 15 stopni Celsjusza. Od tego momentu będzie ona wykazywała tendencję rosnącą i około godziny siódmej termometry wskażą o jeden stopień więcej. Maksymalną temperaturę 23 ºC termometry wskażą o godzinie piętnastej, a temperatura odczuwalna będzie o 2 stopnie wyższa. Wieczorem zanotujemy spadek temperatury i o 22:00 termometry pokażą jeszcze 18 stopni Celsjusza.
Prognozuje się umiarkowaną wilgotność powietrza. Osiągnie ona poziom 66%.
Słoneczne niebo powinno być dla nas widoczne, mimo prognozowanego umiarkowanego zachmurzenia.
Prawdopodobieństwo pojawienia się burz będzie utrzymywało się na umiarkowanym poziomie.
Powieje łagodny wiatr z zachodu z prędkością 14 km/h. Najsilniejsze porywy spodziewane są między godziną dziesiątą a trzynastą i mogą osiągnąć do 24 km/h.
Promieniowanie UV będzie bardzo wysokie, na poziomie 8 w 10-stopniowej skali - Uwaga! Promieniowanie UV będzie bardzo szkodliwe dla zdrowia przy dłuższym wystawieniu na oddziaływanie promieni słonecznych!.
Słońce wstanie o 4:43, a zajdzie o 21:26. Dzień potrwa 16 godzin i 42 minuty i będzie krótszy od najdłuższego dnia w roku o 8 minut.
Księżyc zajdzie o 3:03, a ponownie pojawi się na niebie o 19:59. Osoby wrażliwe na jego oddziaływanie może zainteresować informacja, że nasz satelita będzie widoczny w 96 procentach i zbliży się do pełni, która będzie miała miejsce za dwa dni. Jednocześnie Księżyc był trzy dni temu w perygeum, czyli najbliżej Ziemi.