W piątek 24 maja, w Słońsku będzie duże zachmurzenie.
Będzie bardzo ciepły dzień. Najniższą temperaturę nad ranem zanotujemy około godziny piątej, wyniesie ona tylko 7 stopni Celsjusza. Od tego momentu będzie ona rosła i około godziny siódmej wynosić ona będzie już 11 stopni. Maksymalną temperaturę 22 ºC termometry wskażą o godzinie piętnastej i nie będzie ona różniła się od odczucia ciepła. Wieczorem temperatura zacznie spadać i o 22:00 termometry pokażą 16 stopni Celsjusza.
Prognozuje się wilgotność na poziomie 59%, będzie umiarkowanie sucho.
Ponieważ wystąpi duże zachmurzenie, nie będziemy mieli zbyt wielu okazji na ujrzenie pogodnego nieba.
Piątek będzie dniem bez deszczu.
Prognozowany jest słaby wiatr zmienny, który powieje z prędkością 9 km/h. Najsilniejsze porywy spodziewane są między godziną szesnastą a dziewiętnastą i mogą osiągnąć do 17 km/h.
Barometry wykażą umiarkowany (7 hPa) spadek ciśnienia, do poziomu 1013 hektopaskali. Zmiana ta może mieć wpływ na samopoczucie.
Spodziewany jest średni poziom promieniowania ultrafioletowego, na poziomie 3 w 10-stopniowej skali - przy dłuższym przebywaniu na słońcu promieniowanie może mieć negatywny wpływ na zdrowie.
Wschód słońca nastąpi o 4:52, a zachód o 21:03. Dzień potrwa 16 godzin i 10 minut i będzie krótszy od najdłuższego dnia w roku o 39 minut.
Wschód Księżyca nastąpi o 1:16, a zachód o 9:38. Znajdzie się on w trzeciej kwadrze za dwa dni, jego widoczność w piątek wyniesie 71%.