Powered byAccuWeather.com

Pogoda dla Słońska na 19 czerwca 2021

W sobotę 19 czerwca, w Słońsku będzie gorąco. W nocy spodziewamy się 20 stopni Celsjusza. Już o siódmej rano termometry wskażą 23 stopnie. O godzinie szesnastej wynosić będzie ona aż 35 stopni. Od upału nieco odpoczniemy dopiero po godzinie dziewiętnastej, ale nawet o tej porze będzie jeszcze 30 stopni Celsjusza. Zwłaszcza osobom starszym i dzieciom zaleca się niewychodzenie z domu. Osoby, które będą musiały przebywać na zewnątrz powinny przebywać w cieniu i przyjmować duże ilości płynów.

Uwaga na upał.

Reklama

Prognozuje się umiarkowaną wilgotność powietrza. Osiągnie ona poziom 43%.

Zachmurzenie umiarkowane nie powinno nam nadmiernie przesłaniać pogodnego nieba.

Sobota będzie kolejnym dniem bez deszczu.

Przewiduje się słaby wiatr wiejący z prędkością 9 km/h. W pierwszej części dnia powieje z kierunku południowo-wschodniego, a później z zachodu.

Promieniowanie UV będzie bardzo wysokie, na poziomie 8 w 10-stopniowej skali - Uwaga! Promieniowanie będzie bardzo szkodliwe dla zdrowia przy dłuższym wystawieniu na oddziaływanie promieni słonecznych. Jeśli to możliwe, unikaj przebywania w pełnym słońcu.

Wschód słońca nastąpi o 4:37, a zachód o 21:27. Dzień potrwa 16 godzin i 50 minut. Będzie to jeden z najdłuższych dni w roku. Pozostały dwa dni do rozpoczęcia astronomicznego lata.

Zachód Księżyca nastąpi o 1:53, a ponownie wzejdzie on o 14:27. Jego widoczność jeden dzień po pierwszej kwadrze wyniesie 64%.