W środę 18 maja, w Słońsku będzie częściowo słonecznie.
Będzie kolejny bardzo ciepły dzień. Najniższą temperaturę nad ranem zanotujemy około godziny piątej, wyniesie ona zaledwie 8 stopni Celsjusza. Od tego momentu będzie ona rosła i około godziny siódmej termometry wskażą o jeden stopień więcej. Maksymalną temperaturę 22 ºC termometry wskażą o godzinie szesnastej, a odczucie ciepła będzie nieznacznie, o 1 stopień wyższe. Wieczorem zanotujemy spadek temperatury i o 22:00 termometry pokażą 15 stopni Celsjusza.
Wilgotność powietrza nie przekroczy 40% - będzie sucho.
Pogodne niebo powinno nam towarzyszyć, pomimo prognozowanego umiarkowanego zachmurzenia.
Środa będzie dniem bez deszczu.
Zmienny łagodny wiatr będzie wiał z prędkością 13 km/h. Najsilniejsze podmuchy spodziewane są między godziną dziewiątą a dziesiątą i mogą dochodzić do 35 km/h.
Spodziewany jest wysoki poziom promieniowania ultrafioletowego, na poziomie 7 w 10-stopniowej skali. Nasze rady: zakładaj ubrania zakrywające szczególnie narażone na działanie promieni słonecznych części ciała, okulary przeciwsłoneczne i nakrycie głowy. Zastosuj również krem z filtrem.
Wschód słońca nastąpi o 5:00, a zachód o 20:55. Dzień potrwa 15 godzin i 54 minuty i będzie krótszy od najdłuższego dnia w roku o 55 minut.
W środę Księżyc zajdzie o 6:14. Osoby wrażliwe na jego oddziaływanie może zainteresować informacja, że nasz naturalny satelita będzie widoczny w 93 procentach i był w pełni dwa dni temu. Jednocześnie Księżyc był we wtorek w perygeum, czyli najbliżej Ziemi.