Powered byAccuWeather.com

Pogoda dla Słońska na 12 czerwca 2019

W środę 12 czerwca, w Słońsku będzie częściowo słonecznie i burze z piorunami.

Uwaga na upał. W nocy spodziewamy się 20 stopni Celsjusza. O siódmej rano nieznacznie wzrośnie do 22 stopni, jednak później będzie stale rosła. O godzinie szesnastej wynosić będzie ona aż 34 stopnie. Od upału nieco odpoczniemy dopiero po godzinie osiemnastej, ale nawet o tej porze będzie jeszcze 25 stopni Celsjusza. Zwłaszcza osobom starszym i dzieciom zaleca się niewychodzenie z domu. Osoby, które będą musiały przebywać na zewnątrz powinny przebywać w cieniu i przyjmować duże ilości płynów.

Reklama

Prognozuje się wilgotność na poziomie 70%, będzie umiarkowanie wilgotno.

Pomimo umiarkowanego zachmurzenia będziemy mieli szansę, aby ujrzeć pogodne niebo.

W południe pojawi się przelotny umiarkowany deszcz, który powtórzy się pod wieczór. Suma opadów w ciągu dnia wyniesie 15 mm.

Pojawienie się burz jest bardzo prawdopodobne.

Prognozuje się łagodny wiatr o prędkości 13 km/h. Rano, przed południem i po południu powieje z kierunku południowo-wschodniego, a później z kierunku zachodniego.

Ciśnienie spadnie do 1009 hektopaskali i będzie tylko o 1 hPa niższe niż dzień wcześniej. Nie powinno to mieć wpływu na samopoczucie.

Spodziewany jest bardzo wysoki poziom promieniowania UV, na poziomie 8 w 10-stopniowej skali.

Słońce wzejdzie o 4:37, a zajdzie o 21:23. Dzień potrwa 16 godzin i 46 minut i będzie krótszy od najdłuższego dnia w roku o 4 minuty. Pozostało dziewięć dni do początku astronomicznego lata.

Księżyc zajdzie o 2:35, a ponownie pojawi się na niebie o 15:25. Jego widoczność dwa dni po pierwszej kwadrze wyniesie 74%.