W środę 8 września, w Podkowie Leśnej będzie częściowo słonecznie.
Będzie bardzo ciepły dzień. O siódmej termometry wskażą 10 stopni Celsjusza. Najwyższa temperatura 23 stopnie spodziewana jest około godziny piętnastej. Temperatura zacznie spadać pod wieczór i o 22:00 będzie wynosiła tylko 15 ºC.
Prognozuje się umiarkowaną wilgotność powietrza. Osiągnie ona poziom 74%. Będzie parno. Może to negatywnie wpływać na samopoczucie, zwłaszcza u osób cierpiących na dolegliwości ze strony układu krążeniowego i oddechowego.
Chmury w niewielkim stopniu będą nam przesłaniały niebo - spodziewamy się małego zachmurzenia.
Środa to kolejny dzień, w którym nie przewiduje się opadów deszczu.
Przez większość dnia występował będzie zmienny słaby wiatr o prędkości 9 km/h. W pierwszej części dnia prognozuje się jego znaczące osłabienie do prędkości 5 km/h, a w porywach do 9 km/h.
Spodziewany jest średni poziom promieniowania ultrafioletowego, na poziomie 4 w 10-stopniowej skali. Nasze rady: sugerujemy unikanie przebywania w pełnym słońcu, zakładanie ubrań zakrywających szczególnie narażone na działanie promieni słonecznych części ciała, okularów przeciwsłonecznych i nakrycia głowy. Zastosowanie kremów z filtrem UV będzie dobrym pomysłem.
Słońce wstanie o 6:00, a zajdzie o 19:08. Dzień potrwa 13 godzin i 8 minut i będzie krótszy od najdłuższego dnia w roku o 3 godziny i 37 minut.
Wschód Księżyca nastąpi o 7:20, a zachód o 20:04. Jego widoczność jeden dzień po nowiu wyniesie 2%. Nasz naturalny satelita zbliża się do perygeum, najbliżej Ziemi będzie za trzy dni.