W sobotę 4 maja, w Podkowie Leśnej będzie częściowo słonecznie z przelotnymi opadami.
Będzie to ciepły dzień. O siódmej termometry wskażą 7 stopni Celsjusza. Najwyższa temperatura 15 stopni spodziewana jest około godziny piętnastej. Temperatura zacznie spadać wieczorem i o 22:00 będzie wynosiła jeszcze 11 ºC.
Prognozuje się wilgotność na poziomie 54%, będzie umiarkowanie sucho.
Zachmurzenie będzie duże - 73%.
Deszcz wystąpi po południu i wieczorem, a jego ilość przekroczy w tym okresie 2 mm.
Prawdopodobieństwo pojawienia się burz będzie utrzymywało się na umiarkowanym poziomie.
Rano będzie słaby wiatr z kierunku południowo-zachodniego o prędkości 8 km/h, w porywach osiągający nawet 14 km/h. Przez pozostałą część dnia powieje łagodny wiatr zmienny z prędkością 15 km/h.
Ciśnienie wzrośnie do 1006 hektopaskali i będzie o 6 hPa wyższe niż dzień wcześniej. Zmiana ta może mieć wpływ na samopoczucie.
Spodziewany jest średni stopień promieniowania ultrafioletowego, na poziomie 3 w 10-stopniowej skali - przy dłuższym wystawieniu na oddziaływanie promieni słonecznych może źle wpływać na zdrowie.
Słońce wzejdzie o 5:02, a zajdzie o 20:06. Dzień potrwa 15 godzin i 4 minuty i będzie krótszy od najdłuższego dnia w roku o godzinę i 40 minut.
Wschód Księżyca nastąpi o 5:21, a zachód o 19:25. Jego widoczność jeden dzień przed nowiem wyniesie 0%.