Powered byAccuWeather.com

Pogoda dla Podkowy Leśnej na 28 sierpnia 2019

W środę 28 sierpnia, w Podkowie Leśnej będzie występowało przejściowe zachmurzenie.

Uwaga na upał. W nocy spodziewamy się 19 stopni Celsjusza. O siódmej rano nieznacznie wzrośnie do 20 stopni, jednak później będzie stale rosła. O godzinie piętnastej wynosić będzie ona nawet 32 stopnie. Od upału nieco odpoczniemy dopiero po godzinie dwudziestej, ale nawet o tej porze będzie jeszcze 27 stopni Celsjusza. Zwłaszcza osobom starszym i dzieciom zaleca się niewychodzenie z domu. Osoby, które będą musiały przebywać na zewnątrz powinny przebywać w cieniu i przyjmować duże ilości płynów.

Reklama

Wilgotność powietrza nie przekroczy 60% - będzie umiarkowanie sucho.

Rano będziemy mieli szansę, aby nacieszyć się słonecznym niebem - zachmurzenie będzie małe. Wieczorem przewidujemy jego wzrost do bardzo dużego.

W Podkowie Leśnej nie padało od kilku dni. Nie zapowiada się także, aby deszcz padał tego dnia.

Prognozuje się umiarkowane prawdopodobieństwo pojawienia się burz.

Zmienny łagodny wiatr powieje z prędkością 15 km/h.

Ciśnienie spadnie do 1018 hektopaskali i będzie tylko o 2 hPa niższe niż dzień wcześniej. Nie powinno to mieć wpływu na samopoczucie.

Promieniowanie ultrafioletowe będzie średnie, na poziomie 5 w 10-stopniowej skali.

Wschód słońca będzie o 5:41, a zachód o 19:34. Dzień potrwa 13 godzin i 53 minuty i będzie krótszy od najdłuższego dnia w roku o 2 godziny i 52 minuty.

Księżyc pojawi się na niebie o 2:25, a zajdzie o 18:52. Jego widoczność dwa dni przed nowiem wyniesie 6%. Nasz naturalny satelita zbliża się do Ziemi, w perygeum będzie w piątek.