W środę 15 maja, w Podkowie Leśnej spodziewane są burze z piorunami.
Będzie cieplej. O siódmej termometry wskażą 10 stopni Celsjusza przy temperaturze odczuwalnej o 4 stopnie niższej. Najwyższa temperatura 16 stopni przewidywana jest około godziny szesnastej. Temperatura zacznie spadać pod wieczór i o 22:00 będzie wynosiła nadal 13 ºC.
Przewiduje się wysoką wilgotność powietrza. Osiągnie ona poziom 85%.
Tego dnia mamy nikłe szanse na ujrzenie słońca, ponieważ będzie pochmurno.
Opady deszczu będą umiarkowane, wyniosą 16 mm i wystąpią one przez cały dzień.
Pojawienie się burz jest prawdopodobne.
Wschodni umiarkowany wiatr będzie wiał z prędkością 21 km/h.
Uwaga na bardzo duży spadek ciśnienia. Ciśnienie spadnie o 14 hpa i osiągnie poziom 1016 hektopaskali. Osoby wrażliwe na gwałtowne zmiany ciśnienia mogą tę zmianę odczuć pogorszeniem samopoczucia.
Promieniowanie UV osiągnie poziom 2 w 10-stopniowej skali - nie będzie stanowiło zagrożenia dla zdrowia.
Słońce wzejdzie o 4:43, a zajdzie o 20:24. Dzień potrwa 15 godzin i 41 minut i będzie krótszy od najdłuższego dnia w roku o godzinę i 4 minuty.
Zachód Księżyca nastąpi o 3:44, a ponownie wzejdzie on 15:54. Dla osób wrażliwych na jego oddziaływanie podajemy, że nasz naturalny satelita będzie widoczny w 85 procentach i zbliży się do pełni, która będzie miała miejsce za trzy dni. Jednocześnie Księżyc był w poniedziałek w perygeum, czyli najbliżej Ziemi.