Powered byAccuWeather.com

Pogoda dla Pniew na 19 czerwca 2022

W niedzielę 19 czerwca, w Pniewach będzie gorąco. W nocy spodziewamy się 16 stopni Celsjusza. Już o siódmej rano termometry wskażą 21 stopni. O godzinie piętnastej wynosić będzie ona aż 36 stopni. Od upału nieco odpoczniemy dopiero po godzinie dziewiętnastej, ale nawet o tej porze będzie jeszcze 30 stopni Celsjusza. Zwłaszcza osobom starszym i dzieciom zaleca się niewychodzenie z domu. Osoby, które będą musiały przebywać na zewnątrz powinny przebywać w cieniu i przyjmować duże ilości płynów.

Uwaga na upał.

Reklama

Przewidywana wilgotność będzie umiarkowana, na poziomie 53%.

Zachmurzenie będzie umiarkowane - 41%.

W Pniewach nie padało od kilku dni. Nie zapowiada się także, aby deszcz padał tego dnia.

Prognozuje się umiarkowany wiatr wiejący z prędkością 24 km/h. Rano, przed południem i po południu powieje z południa, a później z północnego zachodu. Najsilniejsze podmuchy wiatru mogą osiągnąć nawet 55 km/h.

Promieniowanie ultrafioletowe będzie bardzo wysokie, na poziomie 8 w 10-stopniowej skali - Uwaga! Promieniowanie UV będzie bardzo szkodliwe dla zdrowia przy dłuższym wystawieniu na oddziaływanie promieni słonecznych!.

Wschód słońca będzie miał miejsce o 4:31, a zachód o 21:21. Dzień potrwa 16 godzin i 49 minut. Będzie to jeden z najdłuższych dni w roku. Pozostały dwa dni do rozpoczęcia astronomicznego lata.

Księżyc pojawi się na niebie o 0:52, a zajdzie o 10:23. Jego widoczność dwa dni przed trzecią kwadrą wyniesie 69%.