Powered byAccuWeather.com

Pogoda dla Piotrkowa Trybunalskiego na 28 sierpnia 2019

W środę 28 sierpnia, w Piotrkowie Trybunalskim będzie częściowo słonecznie i burze z piorunami.

Uwaga na upał. W nocy spodziewamy się 19 stopni Celsjusza. O siódmej rano nieznacznie wzrośnie do 21 stopni, jednak później będzie stale rosła. O godzinie czternastej wynosić będzie ona aż 33 stopnie. Od upału nieco odpoczniemy dopiero po godzinie szesnastej, ale nawet o tej porze będzie jeszcze 25 stopni Celsjusza. Zwłaszcza osobom starszym i dzieciom zaleca się niewychodzenie z domu. Osoby, które będą musiały przebywać na zewnątrz powinny przebywać w cieniu i przyjmować duże ilości płynów.

Reklama

Prognozuje się wilgotność na poziomie 64%, będzie umiarkowanie wilgotno.

W pierwszej części dnia będziemy mieli szansę, aby nacieszyć się słonecznym niebem - zachmurzenie będzie małe. Wieczorem zachmurzenie wzrośnie do dużego.

Opady deszczu będą umiarkowane, wyniosą 20 mm i wystąpią one w drugiej części dnia.

Prognozuje się bardzo wysokie prawdopodobieństwo pojawienia się burz.

Przez większość dnia występował będzie zmienny łagodny wiatr o prędkości 12 km/h. Rano, przed południem i po południu prognozuje się jego znaczące osłabienie do prędkości 11 km/h, a w porywach do 17 km/h.

Ciśnienie spadnie do 1018 hektopaskali i będzie tylko o 2 hPa niższe niż dzień wcześniej. Nie powinno to mieć wpływu na samopoczucie.

Indeks promieniowania ultrafioletowego osiągnie 5 w 10-stopniowej skali.

Słońce wstanie o 5:46, a zajdzie o 19:37. Dzień potrwa 13 godzin i 50 minut i będzie krótszy od najdłuższego dnia w roku o 2 godziny i 46 minut.

Księżyc pojawi się na niebie o 2:33, a zajdzie o 18:53. Jego widoczność dwa dni przed nowiem wyniesie 6%. Naturalny satelita zbliża się do perygeum, najbliżej Ziemi będzie w piątek.