Powered byAccuWeather.com

Pogoda dla Piechowic na 20 lipca 2022

W środę 20 lipca, w Piechowicach będzie gorąco. W nocy spodziewamy się 13 stopni Celsjusza. Już o siódmej rano termometry wskażą 21 stopni. O godzinie piętnastej wynosić będzie ona nawet 34 stopnie. Od upału nieco odpoczniemy dopiero po godzinie dziewiętnastej, ale nawet o tej porze będzie jeszcze 29 stopni Celsjusza. Zwłaszcza osobom starszym i dzieciom zaleca się niewychodzenie z domu. Osoby, które będą musiały przebywać na zewnątrz powinny przebywać w cieniu i przyjmować duże ilości płynów.

Uwaga na upał.

Reklama

Przewidywana wilgotność będzie umiarkowana, na poziomie 47%.

Chmury w niewielkim stopniu będą nam przesłaniały niebo - spodziewamy się małego zachmurzenia.

W Piechowicach nie padało od kilku dni. Nie zapowiada się także, aby deszcz padał tego dnia.

Przez większość dnia występował będzie południowy słaby wiatr o prędkości 9 km/h. Rano i przed południem prognozuje się jego znaczące osłabienie do prędkości 6 km/h, a w porywach do 18 km/h.

Wskaźnik promieniowania UV będzie bardzo wysoki, na poziomie 8 w 10-stopniowej skali - Uwaga! Promieniowanie będzie bardzo szkodliwe dla zdrowia przy dłuższym wystawieniu na oddziaływanie promieni słonecznych. Jeśli to możliwe, unikaj przebywania w pełnym słońcu.

Wschód słońca będzie o 5:07, a zachód o 21:00. Dzień potrwa 15 godzin i 52 minuty i będzie krótszy od najdłuższego dnia w roku o 38 minut.

W środę Księżyc zajdzie o 13:26. Księżyc znajdzie się w trzeciej kwadrze.