Powered byAccuWeather.com

Pogoda dla Parczewa na 23 czerwca 2021

W środę 23 czerwca, w Parczewie przewidywane jest zachmurzenie umiarkowane i burze z piorunami.

Uwaga na upał. W nocy spodziewamy się 19 stopni Celsjusza. Już o siódmej rano termometry wskażą 23 stopnie. O godzinie piętnastej wynosić będzie ona aż 31 stopni przy odczuciu temperatury nawet o 5 stopni wyższym. Od upału nieco odpoczniemy dopiero po godzinie osiemnastej, ale nawet o tej porze będzie jeszcze 26 stopni Celsjusza. Zwłaszcza osobom starszym i dzieciom zaleca się niewychodzenie z domu. Osoby, które będą musiały przebywać na zewnątrz powinny przebywać w cieniu i przyjmować duże ilości płynów.

Reklama

Przewidywana wilgotność powietrza będzie umiarkowana, na poziomie 75%.

Słoneczne niebo powinno nam towarzyszyć, pomimo prognozowanego umiarkowanego zachmurzenia.

Po południu wystąpi stały umiarkowany deszcz z przejaśnieniami, który powtórzy się wieczorem. Suma opadów w ciągu dnia wyniesie 19 mm.

Przewiduje się umiarkowane prawdopodobieństwo pojawienia się burz.

Przewiduje się słaby wiatr zmienny, który będzie wiał z prędkością 9 km/h.

Spodziewany jest wysoki poziom promieniowania ultrafioletowego, na poziomie 6 w 10-stopniowej skali.

Wschód słońca będzie o 4:10, a zachód o 20:50. Dzień potrwa 16 godzin i 39 minut. Będzie to jeden z najdłuższych dni w roku.

Księżyc zajdzie o 2:46, a ponownie pojawi się na niebie o 19:42. Osoby wrażliwe na jego oddziaływanie może zainteresować informacja, że nasz satelita będzie widoczny w 97 procentach i zbliży się do pełni, która będzie miała miejsce następnego dnia. Jednocześnie Księżyc będzie w perygeum, czyli najbliżej Ziemi.