W piątek 19 lipca, w Parczewie będzie przejściowe zachmurzenie.
Czeka nas gorący dzień. Najniższą temperaturę nad ranem zanotujemy około godziny piątej, wyniesie ona zaledwie 10 stopni Celsjusza. Od tego momentu będzie ona wykazywała tendencję rosnącą i około godziny siódmej wynosić ona będzie już 14 stopni. Maksymalną temperaturę 26 ºC termometry wskażą o godzinie szesnastej, a temperatura odczuwalna będzie o 2 stopnie wyższa. Pod wieczór temperatura zacznie spadać i o 22:00 termometry pokażą 18 stopni Celsjusza.
Prognozuje się wilgotność na poziomie 58%, będzie umiarkowanie sucho.
Pomimo umiarkowanego zachmurzenia będziemy mieli szansę, aby ujrzeć pogodne niebo.
W piątek nie przewiduje się żadnych opadów.
Przewidywany jest słaby wiatr zmienny, który powieje z prędkością 8 km/h.
Ciśnienie wzrośnie do 1016 hektopaskali i będzie o 6 hPa wyższe niż dzień wcześniej. Zmiana ta może mieć wpływ na samopoczucie.
Wskaźnik promieniowania UV osiągnie 7 w 10-stopniowej skali.
Słońce wzejdzie o 4:32, a zajdzie o 20:35. Dzień potrwa 16 godzin i 3 minuty i będzie krótszy od najdłuższego dnia w roku o 36 minut.
Zachód Księżyca nastąpi o 6:50, a ponownie pojawi się na niebie o 22:09. Osoby wrażliwe na jego oddziaływanie może zainteresować informacja, że nasz naturalny satelita będzie widoczny w 94 procentach i był w pełni trzy dni temu. Dodatkowo informujemy, że Księżyc będzie w niedzielę w apogeum, czyli najdalej od Ziemi.