Powered byAccuWeather.com

Pogoda dla Pakości na 19 czerwca 2022

W niedzielę 19 czerwca, w Pakości będzie gorąco. O siódmej termometry wskażą 19 stopni Celsjusza. Najwyższa temperatura 35 stopni przewidywana jest około godziny piętnastej. Temperatura zacznie spadać pod wieczór i o 22:00 będzie wynosiła 19 ºC. Zwłaszcza osobom starszym i dzieciom zaleca się niewychodzenie z domu. Osoby, które będą musiały przebywać na zewnątrz powinny przebywać w cieniu i przyjmować duże ilości płynów.

Uwaga na upał.

Reklama

Prognozuje się wilgotność na poziomie 53%, będzie umiarkowanie sucho.

Rano będziemy mieli szansę, aby nacieszyć się słonecznym niebem - spodziewamy się małego zachmurzenia. Wieczorem zachmurzenie wzrośnie do bardzo dużego.

W niedzielę nie przewiduje się żadnych opadów.

Przez większość dnia występował będzie zmienny umiarkowany wiatr o prędkości 24 km/h. Rano i przed południem prognozuje się jego znaczące osłabienie do prędkości 14 km/h, a w porywach do 40 km/h.

Spodziewany jest bardzo wysoki stopień promieniowania UV, na poziomie 8 w 10-stopniowej skali - Uwaga! Promieniowanie UV będzie bardzo szkodliwe dla zdrowia przy dłuższym wystawieniu na oddziaływanie promieni słonecznych!.

Wschód słońca nastąpi o 4:22, a zachód o 21:15. Dzień potrwa 16 godzin i 53 minuty. Będzie to jeden z najdłuższych dni w roku. Pozostały dwa dni do rozpoczęcia astronomicznego lata.

Wschód Księżyca nastąpi o 0:46, a zachód o 10:14. Jego widoczność dwa dni przed trzecią kwadrą wyniesie 69%.