Powered byAccuWeather.com

Pogoda dla Opatówka na 12 sierpnia 2019

W poniedziałek 12 sierpnia, w Opatówku będzie występowało zachmurzenie duże i burze z piorunami. Przed południem przewiduje się przelotny niewielki deszcz, a wieczorem pojawi się ciągły umiarkowany deszcz na zmianę z przejaśnieniami. Suma opadów w ciągu dnia wyniesie 18 mm.

Będzie to kolejny gorący dzień. O siódmej termometry wskażą 18 stopni Celsjusza. Najwyższa temperatura 25 stopni przewidywana jest około godziny trzynastej. Temperatura zacznie spadać wieczorem i o 22:00 będzie wynosiła jeszcze 20 ºC.

Reklama

Wilgotność powietrza nie przekroczy 80% - będzie umiarkowanie wilgotno.

Ponieważ wystąpi duże zachmurzenie, nie będziemy mieli zbyt wielu okazji na ujrzenie pogodnego nieba.

Prawdopodobieństwo pojawienia się burz będzie utrzymywało się na wysokim poziomie.

Prognozuje się łagodny wiatr wiejący z prędkością 12 km/h. Rano będzie wiał z kierunku południowo-wschodniego, a później z zachodu. Najsilniejsze porywy spodziewane są między godziną trzynastą a szesnastą i mogą osiągnąć do 24 km/h.

Ciśnienie spadnie do 1014 hektopaskali i będzie o 6 hPa niższe niż dzień wcześniej. Zmiana ta może mieć wpływ na samopoczucie.

Indeks promieniowania UV osiągnie 3 w 10-stopniowej skali.

Słońce wstanie o 5:26, a zajdzie o 20:17. Dzień potrwa 14 godzin i 50 minut i będzie krótszy od najdłuższego dnia w roku o godzinę i 50 minut.

Księżyc zajdzie o 2:02, a ponownie pojawi się na niebie o 18:49. Dla osób wrażliwych na jego oddziaływanie podajemy, że nasz naturalny satelita będzie widoczny w 91 procentach i zbliży się do pełni, która będzie miała miejsce za trzy dni.