Powered byAccuWeather.com

Pogoda dla Nowej Soli na 20 czerwca 2019

W czwartek 20 czerwca, w Nowej Soli będzie częściowo słonecznie i burze z piorunami.

Będzie to gorący dzień. O siódmej termometry wskażą już 21 stopni Celsjusza. Najwyższa temperatura 29 stopni przewidywana jest około godziny jedenastej. Temperatura zacznie spadać po południu i o 22:00 będzie wynosiła 22 ºC.

Reklama

Spodziewana wilgotność będzie umiarkowana, na poziomie 69%.

Przed południem będziemy mieli szansę, aby nacieszyć się słonecznym niebem - spodziewamy się małego zachmurzenia. Wieczorem zachmurzenie wzrośnie do dużego.

W południe pojawi się przelotny słaby deszcz, a po południu wystąpi ciągły niewielki deszcz z przejaśnieniami.

Prawdopodobieństwo pojawienia się burz będzie utrzymywało się na bardzo wysokim poziomie.

Prognozowany jest słaby wiatr zmienny, który będzie wiał z prędkością 9 km/h. Najsilniejsze porywy spodziewane są między godziną czwartą a piątą i mogą osiągnąć do 21 km/h.

Ciśnienie wzrośnie do 1011 hektopaskali i będzie tylko o 1 hPa wyższe niż dzień wcześniej. Nie powinno to mieć wpływu na samopoczucie.

Promieniowanie ultrafioletowe osiągnie 7 w 10-stopniowej skali.

Wschód słońca nastąpi o 4:37, a zachód o 21:19. Dzień potrwa 16 godzin i 41 minut. Będzie to jeden z najdłuższych dni w roku. Pozostał dzień do początku astronomicznego lata.

Zachód Księżyca nastąpi o 7:24, a ponownie pojawi się na niebie o 23:42. Dla osób wrażliwych na jego oddziaływanie podajemy, że nasz satelita będzie widoczny w 91 procentach i był w pełni trzy dni temu. Dodatkowo informujemy, że Księżyc będzie za trzy dni w apogeum, czyli najdalej od Ziemi.