W czwartek 12 września, w Nędzy będzie częściowo słonecznie.
Czeka nas kolejny bardzo ciepły dzień. O siódmej termometry wskażą 13 stopni Celsjusza. Najwyższa temperatura 24 stopnie przewidywana jest około godziny czternastej. Temperatura zacznie spadać po południu i o 22:00 będzie wynosiła tylko 15 ºC.
Prognozuje się umiarkowaną wilgotność powietrza. Osiągnie ona poziom 70%. Będzie parno. Może to negatywnie wpływać na samopoczucie, zwłaszcza u osób cierpiących na dolegliwości ze strony układu krążeniowego i oddechowego.
Zachmurzenie będzie małe - 26%.
W czwartek nie przewiduje się żadnych opadów.
Przewidywany jest słaby wiatr o prędkości 7 km/h. Rano będzie wiał z kierunku południowego, a później z kierunku zachodniego. Najsilniejsze porywy mogą dochodzić do 13 km/h, szczególnie między godziną siedemnastą a dziewiętnastą.
Ciśnienie wzrośnie do 1028 hektopaskali i będzie o 8 hPa wyższe niż dzień wcześniej. Zmiana ta może mieć wpływ na samopoczucie.
Indeks promieniowania ultrafioletowego będzie średni, na poziomie 4 w 10-stopniowej skali. Nasze rady: sugerujemy unikanie przebywania w pełnym słońcu, zakładanie ubrań zakrywających szczególnie narażone na działanie promieni słonecznych części ciała, okularów przeciwsłonecznych i nakrycia głowy. Dobrze będzie zastosować również krem z filtrem.
Wschód słońca nastąpi o 6:17, a zachód o 19:08. Dzień potrwa 12 godzin i 50 minut i będzie krótszy od najdłuższego dnia w roku o 3 godziny i 32 minuty.
Zachód Księżyca nastąpi o 4:01, a ponownie wzejdzie on o 18:56. Osoby wrażliwe na jego oddziaływanie może zainteresować informacja, że nasz naturalny satelita będzie widoczny w 97 procentach i zbliży się do pełni, która będzie miała miejsce za dwa dni. Osoby te ucieszy zapewne informacja, że Księżyc będzie w piątek w apogeum, czyli najdalej od Ziemi.