Powered byAccuWeather.com

Pogoda dla Nakła nad Notecią na 19 czerwca 2022

W niedzielę 19 czerwca, w Nakle nad Notecią będzie gorąco. W nocy spodziewamy się 15 stopni Celsjusza. Już o siódmej rano termometry wskażą 20 stopni. O godzinie piętnastej wynosić będzie ona aż 37 stopni. Od upału nieco odpoczniemy dopiero po godzinie dziewiętnastej, ale nawet o tej porze będzie jeszcze 32 stopnie Celsjusza. Zwłaszcza osobom starszym i dzieciom zaleca się niewychodzenie z domu. Osoby, które będą musiały przebywać na zewnątrz powinny przebywać w cieniu i przyjmować duże ilości płynów.

Uwaga na upał.

Reklama

Wilgotność powietrza nie przekroczy 60% - będzie umiarkowanie sucho.

Rano, przed południem i po południu będziemy mieli szansę, aby nacieszyć się słonecznym niebem - spodziewamy się małego zachmurzenia. Wieczorem zachmurzenie wzrośnie do bardzo dużego.

Niedziela będzie kolejnym dniem bez deszczu.

Rano będzie słaby wiatr zmienny o prędkości 9 km/h, w porywach osiągający nawet 25 km/h. Przez pozostałą część dnia powieje silny wiatr z kierunku południowego o sile około 28 km/h.

Wskaźnik promieniowania UV osiągnie 8 w 10-stopniowej skali - Uwaga! Promieniowanie UV będzie bardzo szkodliwe dla zdrowia przy dłuższym wystawieniu na oddziaływanie promieni słonecznych!.

Słońce wstanie o 4:22, a zajdzie o 21:19. Dzień potrwa 16 godzin i 57 minut. Będzie to jeden z najdłuższych dni w roku. Pozostały dwa dni do rozpoczęcia astronomicznego lata.

Wschód Księżyca nastąpi o 0:49, a zachód o 10:15. Jego widoczność dwa dni przed trzecią kwadrą wyniesie 69%.